Make your own free website on Tripod.com

 

               Terazi

 

        Yedinci Burç. Kardinal, hava ve erkek. (23 Eylül ile 23 Ekim arası)

        Bu burçta hava unsuruyla öncülük yeteneği birleşmiştir. Onun için de Terazi kafaya yönelmiş, bilgili, dengeli pozitif bir burçtur. Buna Venüs’ ün yöntemi de katılınca burç uyum ve güzellik kazanır. Hava unsurunun etkisindeki Terazi Burcu insanı, her şeyden önce ortak saydığı kimseyle anlaşmayı arzular. Onun istediği dengeli ilişki ve barıştır.

        Bu yüzden de siz hayatınızda başarı, huzuru, güzelliği ve ahengi istiyorsunuz. Büyük ihtimalle nispeten erken yaşta evlenirsiniz. Burcunuzun yöneticisi Venüs, eziyetli ve pis işlerden nefret etmeye yol açıyor. Alçak gönüllü, sanat eğilimli, tertipli ve özenlisiniz. Sanatların çoğunu, tüm kültürel zevkleri ve eğlenceleri seviyorsunuz. En hoş ve zevkli dostlar bu burcun insanlarıdır.

        Doğuştan barışçı, uzlaştırıcı, ara bulucusunuz. Çatışma ve anlaşmazlık ortamı içine düştüğünüz zaman tamamıyla mutsuz olursunuz. Adalet, uyum ister ve bunları her şeye tercih edersiniz. Dost ve tanıdıkların durumlarına ilgi gösteren birisiniz. Özellikle eşiniz ve iş ortağınız için merhametli ve adilsiniz.

        Terazi, tam denge duygusu getiren bir burçtur. Genellikle çekici, iyi, rahat, nazik, hoş bir insan olarak tanınıyor olmalısınız. Sanat ve müziğe yatkın, hatta o konularda eğitilmiş olabilirsiniz. Nerede neşeli sosyal faaliyetler yer alıyorsa siz orada hazır olursunuz. İyi huyunuz ve neşeli bakış açınızdan ötürü sosyal başarıya ulaşanlardansınız. Eylül 23 ile 2 Ekim arasında doğmuşsanız, Terazi etkisi, Ekim’ in başka günlerinde doğanlara oranla daha güçlü olur. 2 Ekim’ le 13 Ekim arasında doğanlar, Kova Burcu ‘nda okuyup bu genel bakış açılı, bilim seven, insancıl burcun kendilerini nasıl etkilediğine baksınlar. 13-23 Ekim arasında doğan Terazi burçlular, İkizler dekanat’ ıyla birleşik yapıya sahip, değişken zihin faaliyetleri olan insanlar olurlar. Tabi Terazi’ nin diplomatik niteliklerine de sahi olarak....

                                    Önce Adalet

     Burcunuzun simgesindeki teraziden de anlaşılacağı gibi adalet duygusu sizin en güçlü yanınızdır. Terazi insanlarının sık sık, ‘’bu haksızlık’’, diye öne çıktığı görülür ve yaşamın haksızlıklarla dolu olduğunu pek kabul edemez; kolayca küser.

        Eğer bu tutumdan kendisini kurtarabilmişseniz son derece hoş ve cazibeli bir tipsiniz demektir. Terazi Burcu insanı kavga sevmez ve araları açılanları da siyasetle bir araya getirmeye çalışır. Boğa Burcu tipi gibi bu burcun bir insanı olarak siz de güzellik, yiyecekler, içecekler, dostlar ve eğlence gibi yaşamın güzelliklerinden zevk alırsınız. Terazi insanı çalışkandır ama zaman zaman da tembelliği tutar. O zaman kendisinden hiçbir iş beklenmemelidir. Toplumca en beğenilen tip terazi’ den çıkar; konuk ağırlamasını iyi bilir ve herkesçe aranan bir konuktur.

        Terazi insanı meselelerin her iki yönünü değerlendirebildiği için karar vermede güçlük çeker. Bu yüzden iki Terazi insanının iş ortaklığının, planlamaları bir türlü sona eremeyeceği için başarısızlıkla sonuçlanması mümkündür. Tek başına da zor iş yapar.

        Tek başına karar verme yeteneği olan Koç insanına karşıt burçta olan Terazi insanı bir orağa gereksinme duyar.

        Terazi insanı, havadan aldığı güç sayesinde fikirlerini kolaylıkla anlatır. Sorunlarda karşılıklı dengeyi çabucak sağlayabilir; ne var ki bu karar vermesine yetmez. Bu nedenle güçlü bir ortağın fikirlerini benimser. Özellikle uygun bir ortakla çalıştığı zaman iş hayatında başarılı olur.

        Terazi insanı, cazibesi, hoşluğu, güzelliği, kafası, zarifliği, nezaketi ve etkileyici sözleri sayesinde pek çok hayran kazanır. Fakat o hayranlarıyla maceralara atılacak biri de değildir. Terazi insanı, eşinde mükemmellik arar. İstediklerini bulamazsa kısa süre sonra hayal kırıklığına uğrayıp ayrılabilir.

        Terazi insanı, güzel sanatlar alanlarında başarı elde edebilir. Yine güzellikle ilgili her türlü konu ona uygundur. Bu burçta olanların çoğu antikaya düşkün olur ve bu sayede kazanç da sağlayabilirler. Ayrıca siyasette de başarılı olabilirler.

        Terazi Burcu’ nun özellikleri: Güzellik, güzel sanatlar, ortaklık, zarafet, çekicilik, siyaset, tarafsızlık, iyi niyet, olayları iyi görme, tembellik.