Make your own free website on Tripod.com


                      TELEFON HACK

  (VoLKaN YAPACAKLARINIZDAN SORUMLU DEĞİLDİR)


Önce Kartlı Telefonlar;
Evet sevgili arkadaslar. Sonunda telefon kartim bitti diye üzülmiyeceksiniz. Elinizde bulunan tek kontürlük kartla bile sabaha kadar konuşmak mümkün.Bunu yapmanın iki yolu var:

1.YOL
Bunu yapmak icin neler gerekli: 1) Kartli bir telefon (ahize kolu kalkanlardan) 2) Bir bozuk (arkasindaki siyah data seridine oje surunce kart hemen bozuluyor) birde normal bir telefon karti. Beleş konusma: Kart bittikten ve telefon karti yuttuktan sonra telefonu kapatmadan 0800 yazin. Bu numarayi yazinca ekranda ucretsiz arama yazicak. Daha sonra muteakip aramaya basip hemen arkasinda 15-20 kez tekrar arama tusuna basin. 15-20 kez tekrar aramaya bastiktan sonra ekran dolana kadar 2 tusuna basin (yine yaklasik 15-20 defa ediyor). Bu islemden sonra ekranda ucretsiz arama yazip kaybolacak. Daha sonra aramak istedigniz numarayi cevirin. Numara ekranda gorunmeyecek. Aradiginiz numara calinca gecersiz karti sokun. Karti reddedecek ama konusma saglanacak.
VoLKaN

2.YOL
KARTLI TELEFONLARDA SON YÖNTEM !!!! YÖNTEM KARTLI TELEFONUN MODELİNE BAĞLIMI? Hayır, bu yöntem aslında diğer yönteme göre hem daha kolay hemde her telefonda oluyor. Yani sadece kolu olanlarda değil bütün kartlı telefonlarda çalışan bir yöntem. NELER GEREKLİ? 1) Bir kartlı telefon (hadi ya) 2) Bir telefon kartı (az kontürlü olanlar önerilir) 3) 25-30 cm. boyunda ince bant NASIL KONUŞACAKSINIZ? 1) Şimdi öncelikle bantı telefon kartının üzerine bir kat yapıştırıyoruz. Yanlız burada dikkat etmeniz gereken şey bantın kartın üzerindeki data şeritlerin üzerinden geçmemesi ve bantın hava yapmaması (kalın olmaması için). 2) Kartı bu şekilde hazırladıktan sonra kartı makinaya takıyorsunuz. Makina kartı çekince bantın 5-6 cm. lik bir kısmı dışarıda kalıyor. 3) Numaranızı çevirip konuşmaya başlıyorsunuz. 4) Konuşma esnasında yavaş yavaş telefona hissettirmeden bantı (yani kartı) çekiyorsunuz. Kartı çıkardığınız zaman kart 0 kontür oluyor. Ama siz istediğiniz kadar konuşmaya devam edebiliyorsunuz. O yüzden düşük kontürlü kartlar kullanarak uzun konuşmalar yapabilirsiniz.
VoLKaN

ŞİMDİDE JETONLU TELEFONLAR;
Jetonlu telefonları bedava kullanmak daha daha kolay; Gerekli malzemeler: 1-Anksörlü telefon 2-Bir adet jeton (büyük küçük farketmez) 3-Ses kaydedici voltmen türü bir alet Yöntem: Jetonu atınca bib bib diye bir ses duyarız ya işte o ses santrale sinyal gönderip bizim için hat alıyor ve numarayı çevirince konuşmaya başlıyoruz.Bizim için o bib bib sesi önemli o sesi bir şekilde kaydedip(o ses bende bir yerlerde olmalıydı ama şimdi bulamadım bulunca yayınlarım, eğer siz daha önce bulursanız bana ulaştırın) telefonu kullanmak istediğimizde telefonun ahizesine dinletiyoruz sonra istediğimiz numarayı çevirip süresiz bedava konuşuyoruz. 
VoLKaN


688'lerde Beleş Konuşma
ADIM 1: Aramak istediğiniz kişinin telefon numarasını yazın ve "yes" e basın. Telefondan "click" sesi gelecek ve bağlanıyor diyecektir.
ADIM 2: Bu bağlanma sırasında "clear" a basın (clr), ekrandan numara silininceye dek "clear"'a basılı tutun.

ADIM 3: 0 ' a basın.

ADIM 4: # ' a basın.

ADIM 5: NO ' ya basın.

ADIM 6: NO ' ya basılı tutun (Telefon kapanıncaya kadar). İşte şimdi bundan sonraki konuşmalarınızda
ücretlendirme bilgisayarına bilgi gitmeyecekktir (BELEŞŞŞŞ!...). Telefonu gerçekten kapatmak için pillerini çıkarmanız gereklidir.(Dooruluu konusunda şüphem yok!) 

VoLKaN