Make your own free website on Tripod.com

 

             İkizler

 

        Üçüncü burç. Değişken, hava ve erkek. ( 21 Mayıs ile 21 Haziran arası)

        İkizler’de hava unsuruyla değişkenlik niteliğinin bir araya geldiğini görüyoruz. Havanın özelliği, konuşkan, bilgili ve pozitiftir; değişkenlik niteliğini ise uyumluluk ifade eder. İkizler’i haberleşme ve aklı temsil eden Merkür yönetir. Yıldız haritalarında ikizler burcu güçlü olanlar, kafalarıyla hareket eder, zeki olur, durumlara uyarlar. Zekaları çok kıvrak olduğu gibi hareketleri de hızlıdır.

         Dolayısıyla siz İkizler Burcu’ndansanız son derece iletişimcisiniz. Hızlı çalışan kafanızdan, işlek zekanızdan ve sohbet yeteneğinizden ötürü sizi hemen tanımak çok kolaydır. Bu burçta doğan pek çok kimseler tanrının habercisi diye adlandırılan Merkür’ün etkisiyle, şu veya bu şekilde hayatta muhaberatla, yazı yazmayla ilgili ya da fikirlerin aktarılması veya değiş tokuş edilmesinin önemli olduğu alanlarda çalışırlar. Alt edilmesi zor bir tiptir. Her şeyi kendi istediğiniz biçimde yapmakta direniyorsunuz. Karşınızdakiler eğer sizdeki iki huylu niteliği kabullenememişlerse sizinle anlaşabilmeleri oldukça güç olur. Hem sağ hem sol elinizi kullanabilen, değişken, uyanık birisiniz ama tedirginleşebilir, aşırı meraklı olabilir, kendi enerjinizi ziyan eder duruma girebilirsiniz.

        İkizlerin en büyük kusurlarından biri, çok fazla değişken olmamaları, istikrarlı olmamalarıdır. Gösterilen iyilik sizi çok etkiler. Akıl yürütme yeteneğiniz fazladır. Mantıktan pek hoşlanırsınız. Güneş, İkizler Burcu’ndayken doğanlar genellikle uçarı görünür ama, tıpkı Başak gibi, deneyden kanıttan, ya da hiç değilse güçlü ipuçlarından hoşlanırlar. Bu nedenle iyi dedektif olursunuz. Buna sözlü ve yazılı kelimelere karşı olan yeteneğiniz de katkıda bulunur. Ne öğrenseniz hemen onu başkalarına aktaranlardansınız. Sır tutmak size çok zor gelir. Bilimden hoşlanan, okumayı seven birisiniz. Aynı zaman içinde iki ayrı işi kolaylıkla yapabilirsiniz.

        İkizler insanı için düşünceler ve sözler önemlidir ve daima bunları öne sürer. Bu tip, tartışmalarda zeka ve yeteneğinizi gösterir ama sık-sık fikir değiştirdiğiniz için bazen de olmayacak şeyleri savunursunuz. İkizlerin ikili karakteri pek çok durumda kendisini belli eder. İki planı, iki aşk macerasını bir arada yürütebilir; hatta iki mesleği bir arada götürmeyi de başarırsınız. Boğa Burcu insanının zevk alacağı belirli şekilde süre giden işler, sizi durgunlaştırır.

        İkizler insanının huzursuzluğu, sık yolculuk yapmaya, iş saatlerini bildiği gibi ayarlamaya imkan veren konularda yararlıdır. Fakat genellikle sırf hareketsiz kalmamak için böyle davranmaya kalkabilir. Sonunda da ortaya hiçbir iş çıkmaz. Öğrendikleri de düzeyde kalır. Bu yüzde ikizler insanı, pek çok konuda bilgi sahibi olabilir; ama hiçbir konunun derinine inmez.

        İkizler insanı genellikle soğuk hallidir ve ölçülü davranıyormuş gibi bir etki bırakabilir. Ama aslında, dostluğu ahbaplığı çok sever.

        Gerçek anlamda İkizler tesiri alan bir insan iseniz genelde ciddi olmayan gönül maceralarından zevk alıyor olabilirsiniz. Başkalarıyla anlaşmaya ihtiyacınız olduğu için(değer verdiğinizden değil) kolayca ilişkiler kurarsınız. Özellikle ortada iki tarafı da ilgilendiren konular varsa dostluk pek çabuk kurulabilir. İkizler insanı, bağımsızlığına düşkündür. Ama yinede ailesini sever. Özellikle ömür boyunca kardeşlerinden ayrılmayı istemez.

        İhtimal ki siz şu anda ya gazeteci, yahut da yazar, öğretmen, sekreter, yabancı dil uzmanı, turizm danışmanı, satış mümessili, şoför gibi haberleşme ve ulaşım alanlarında çalışıyorsunuz.

        İkizler Burcu’nun özellikleri: Dil, konuşma, eğitim, dostluk, gevezelik, yeniliklere merak, el işlerinde ustalık, havilik, hisleri fazla ciddiye almama, hareketlilik, cana yakınlık.