Make your own free website on Tripod.com

                        Genel Bilgiler

 

IMEI NUMARASI NEDIR?: IMEI elinizdeki telefonun seri numarasıdır. Eğer telefonunuz kaçak/çalıntı ise bu numara sayesinde bu öğrenilebilir. Ayrıca yurt dışında eğer telefonunuz çalınırsa yine bu IMEI numarası sayesinde telefonunuzun hangi ilde ve o an üzerinde hangi telefon kartının kullanıldığıda tespit edilebiliyor. Telefonunuzu açın * # 0 6 # tuşlarını kodlayınız. Çıkan numara sizin IMEI numaranızdır. Bu sizin işinize ne zaman mı yarayacak? Diyelim ki 2. el bir cep telefonu almak üzeresiniz.(hatta 0 gibi gösterip size çalıntı telefon da satabilirler) Satıcının size verdigi kutunun üzerindeki seri numarasi ile bu numarayı karşılastırın. Eğer birbirlerini tutmuyorlarsa derhal polise haber verin :)

GSM'DEN EMAIL'E: Telefonunuzun Mesaj yazma bölümüne giriyorsunuz. Bu bölume mesajınızı yazmadan önce EMA ve ardından E-mail adresini bir bosluk birakarak mesajinizi yaziyorsunuz. EMA yazisinin buyuk harfle olmasi EMAIL de kucuk olmasi onerilir. Eger telefonunuzda @ (AT) isareti yok ise onun yerine ! (UNLEM) isaretini kullanabilirsiniz.
ORNEK : EMA deneme@deneme.com DENEME1
Mesajinizi yazdiktan sonra gondereceginiz numaraya da +393388641732 yaziyorsunuz ve gonderdiginizde mail olarak karsi tarafa ulasiyor. Karsidaki Mail'i aldiginda en ustte sizin telefon numaranizi gorecektir.

GSM'DEN ICQ'YA MESAJ: Telefonunuzun Mesaj yazma bölümüne giriyorsunuz. Bu bolume mesajinizi yazmadan once mesaji gondereceginiz kisinin ICQ Numarasini ve sonra da @pager.mirabilis.com yaziyorsunuz, sonra da bir bosluk birakarak mesajinizi yaziyorsunuz. Eger telefonunuzda @ (AT) isareti yok ise onun yerine ! (UNLEM) isaretini de kullanabilirsiniz
ORNEK : 15949077@pager.mirabilis.com deneme! Mesajinizi yazdiktan sonra gondereceginiz numaraya da +393388641732 veya +491726262933 yaziyorsunuz ve gonderdiginizde mail olarak karsi tarafa ulasiyor. Karsidaki mesajninizi aldiginda en ustte sizin telefon numaranizi gorecektir.

GSM'DEN MESAJ:Herşeyden önce mutlaka http://www.excell.to adresini ziyaret ediniz , ve bu adresten telefon numaranız ile aynı olan kullanıcı adınızı alınız,bu işlem cep telefonunuzdan bir sms atarak gerçekleşmektedir , aşağıda belirtilen email gönderme işleminde başarılı olmanız için önce şifrenizi alıp www.excell.to adresine login olup kullanıcı bilgileriniz kaydetmeniz gerekmektedir, bu işlem için cep telefonunuzun mesaj yarat kısmına gelip PASS [şifre] şeklinde bir mesaj yazınız ve bunu aşağıda belirtilen numaraya gönderiniz , belirlediğiniz şifre ile kullanıcı adınız cep telefonu numaranız olacak şekilde login olun ve kişisel bilgilerinizi verdikten sonra email gönderme servisinden yararlanabilirsiniz.[şifre olarak istediğiniz herhangi bir şey kullanabilirsiniz ama rakam kullanmanız büyük harf küçük harf problemini ortadan kaldıracaktır] , örneğin şifremiz 12345 olacak ise PASS 12345 şeklinde bir mesaj göndermemiz gerekir.)
Bütün bu kayıt işlemleriniz bittikten sonra artık cep telefonunuzdan email atabilirsiniz. Telefonunuzun Mesaj yazma bölümüne giriyorsunuz. Bu Bölüme mesajınızı yazmadan önce
EMA ve ardından Email Adresini bir boşluk bırakarak mesajınızı yazıyorsunuz. EMA yazısının büyük harfle olması EMAIL de küçük olması önerilir. Eğer telefonunuzda @(AT) işareti yok ise onun yerine !(ÜNLEM) işaretini kullanabilirsiniz.Mesajınızı yazdıktan sonra göndereceğiniz numarayada +393388641732 yazıyorsunuz ve gönderiğinizde mail olarak karşı tarafa ulaşıyor. Karşıdaki Mail'i aldığında en üstte sizin telefon numaranızı görecektir.

TELSİM'DEN TURKCELL'E MESAJ:Telefonunuzdaki mesaj merkezi numarası girdiğiniz bölümü açın , oraya +6281615,+6596197777,+460979900001 veya +278310000006 numrasını girin. Kaydedin ve çıkın. Sonra mesaj yaz bölümüne gelerek mesajınızı yazın. Gönderilecek numarayı yazaken ilk önce +90 sonra servis numarası ( 532 veya 542 ) girin sonrada numarayı girin artık mesajınızı karşı tarafa gönderebilirsiniz. Örneğin karşı taraftaki abonemizin numarası 0 532 123 45 67 olsun buna mesaj gönderirken +90 532 123 45 67 numarasını kullanıyoruz.