Make your own free website on Tripod.com

 

              Aslan

 

         Beşinci Burç. Sabit, ateşli ve erkek. (23 Temmuz 23 Ağustos arası)

         Bu burçta ateş unsuruyla ‘’sabit’’ nitelik grubunun birbiriyle çatışacağı sanılır. Çünkü ateş, enerjik, hevesli ve pozitiftir. Buna karşın sabit grup, burcun ihtiyatlı olmasına yol açmaktır. Fakat sanıldığı gibi bu zıt nitelikler birbirlerine zarar vermez. Aksine Aslan insanı, belli kurallara bağlanarak, ateş özelliklerini daha iyi kullanabilir. Bu burcun yöneticisi olan güneş, bunca hayat verir ve gerçek kişiliğin ortaya çıkmasını sağlar. Aslan, Burcu da Zodyak’ ın kralıdır.

        Gerçek bir Aslan’ sanız mert, dürüst, açık sözlü, içi dışı bir, cömert, hayır işlerine yatkın birisiniz. Tiyatro yeteneğiniz, özellikle karakter oyunculuğunuz dikkati çekecek seviyede. Yapınızda sabit bir burcun durgun nitelikleriyle, ateş unsurunun o faalliğinin yarattığı bir çelişki var. Ayrıntılarla meşgul olmaktan nefret eder, işleri bloklar halinde yapmayı tercih edersiniz. Alan Burcu kalbi ve sevgileri yönetir. İçten sevgi duyar, bundan çok hoşlanırsınız. Sevdiğinizin hayatına mutluluk getirme isteğinizde samimisiniz.

        Doğuştan lidersiniz. Hayatta yerinizin yetkili bir mevki, bir kuruluşun başı olduğunu sezgilerinizle bilirsiniz. Yönetme ve liderlik etme isteğiniz o kadar güçlü ki onları bastırmakta güçlülük çekiyorsunuz. İçten, ateşli birisiniz, isteyerek verilen sevginin değerini biliyorsunuz ve ona cömertçe karşılık veriyorsunuz. Bağımsız, kararlı, hırslı yaratılışınız size hayranlık uyandırıyor, insanlar kendiliğinden etrafınızda toplanıyor. Güçlü bir kişiliğe sahipsiniz, çabuk kızıyorsunuz. Ama tıpkı Koç ve Yay burçları gibi, siz de çabucak bağışlıyorsunuz. İfadeniz de güçlü ve dolambaçsız. O fiziksel mıknatısınızın, yani çekiciliğinizin fark edilmesi hoşunuza gidiyor. Tiyatrodan, hayatta yüksek mevkilerden ve çocuklardan hoşlanıyorsunuz.

        Aslan Burcu icatlara eğilimli, sezgileri güçlü bir burçtur. Çalışkan, dürüst, sporu da çok seven insanların burcu. Aktif zihniniz, açık tabiatınız, cömertliğiniz ve samimiyetiniz başarı merdivenlerinde size çok yardımcı oluyor. Yetki elde etmek için duyduğunuz istek büyük. 23 Temmuz’ la 2 Ağustos arasında doğmuşsanız, bu burcun aslan dekanatındansınız. Kendini iyi ifade eden, keskin, yoğun ve içinden doğduğu gibi davranan birisiniz. 3 Ağustos – 12 Ağustos arasından doğmuş olanlar Yay Burcu’ nu okuyup bu açık hava seven, sporcu burcun ikinci dekanata etkilerini de görsünler. Eğer 13-23 Ağustos tarihleri arasında doğmuşsanız, Aslan ile Koç Burcu’ nun ilginç bir bileşimisiniz, bu yüzden Koç Burcu’ nu da okuyun.

        Aslan burcu insanı, başa geçmek için yaratıldığına inanır ve ona göre davranır. Siz de iyi bir plancı, fevkalade bir örgütçü olduğunuz için kolayca tepeye tırmanabilirsiniz. Güçlü kişiliğiniz karşısında başkaları çoğu zaman geriler. Ateş grubundan olan Koç insanı gibi doğuştan lidersiniz ama, sabit gruptan olmanız teşkilatçılık açısından sizi Boğa’ ya nispetle avantaj sağlıyor.

        Çok önemli bir insan olduğunuza inanıyorsunuz. Aslan insanı küçük yaşta eğitilmezse; küstah ve başkalarını ezmek isteyen bir tip olabilir. Her şeyin en iyisini isteyen Aslan insanı cömertlikle kalmaz, müsrifliğe de kalkar.

        Gururlu ve mertsiniz. Aldatılmayı hazmedemezsiniz. Gururunuz yüzünden durumumuz kötü bile olsa sanki her şey çok iyiymiş gibi davranırsınız. Gerekirse Aslan kadar cesur olduğunu gösterir, ama, Koç insanı gibi saldırıya geçmez. Yerinizde kımıldamadan uygun zamanı beklersiniz. Ancak gururunuz yaralanmışsa beklemeden saldırabilirsiniz.

        Sonuç olarak Aslan sabit gruptan olduğu için tutucudur ve bir kere karar verdi mi bundan hiç vazgeçmez. Bununla birlikte yapıcı fikirlere sahiptir ve tutuğunu koparır. Daima büyük işlere kalkışır ve ayrıntılarla fazla ilgilenmez. Ufukları çok geniştir ve bu da cesaretinin bir belirtisi sayılır. Kafasına koyduğu iş çok zor da olsa başarır.

        Aslan Burcu insanı liderlik isteyen işlerle örgütlenmeye gereksinme duyulan bütün konularında başarılı olabilir. İş idareciliği, artistlik ve yönetmenlik, profesyonel sporculuk ve spor yöneticiliği, kuyumculuk Aslan insanına görevdir.

        Aslan Burcu’ nun özellikleri: Otorite, diktatörlük, babalık, mertlik dürüstlük, gurur, cesaret, kendini beğenme, yaratıcılık, neşe, cömertlik, fedakarlık, üstünlük.